Cicipas se dobro preznojio za treće kolo AO, anonimni Argentinac mu uzeo set

U trećoj rundi igraće sa boljim iz duela Grigora Dimitrova i Benoa Pera

• 1
Cicipas mnogo teže do trećeg kola nego što se pretpostavljalo Foto: Tanjug/AP

Četvrti teniser sveta Stefanos Cicipas uspeo je da se domogne trećeg kola Australijan opena, ali mnogo teže nego što je očekivao pošto je u četiri seta bio bolji od 88. igrača sveta, Sebastijana Baeza iz Argentine - 7:6, 6:7, 6:3, 6:4.

Cicipas je morao da provede tri sata i 21 minut na terenu, da se izbori sa dva taj-brejka, ali je uspeo na kraju da slomi otpor Argentinca koji je tek u četvrtom setu popustio i propustio grčkog predstavnika.

Još jednom je pokazao Stefanos da je veoma ranjiv, da to više nije isti igrač nakon Rolan Garosa i poraza od Novaka Đokovića, pa se više ništa ne može ni garantovati po njegovom pitanju.

U trećoj rundi igraće sa boljim iz duela Grigora Dimitrova i Benoa Pera.