≫

Markez u Japanu došao do 7 titule: Legendarni Španac ludački proslavio veliku pobedu! (FOTO) (VIDEO)

Po broju titula, od Markesa su sada su uspešniji samo Rosi i Đakomo Agostini

• 4

Vozač Repsol Honde Mark Markez trijumfovao je na Velikoj nagradi Japana i tako osvojio sedmu titulu u karijeri, a petu u najjačoj kategoriji, i to, tri trke pre kraja sezone.

>>> Hamilton sve bliži tituli, slavio i u Japanu (VIDEO)

Španac je odlično odvezao celu trku i stigao do 8. pobede, 69 u karijeri, kojom je došao do 102 boda prednosti u odnosu na Andreu Divicioza, koji je vodio veći deo trke, ali je u pretposlednjem krugu izleteo sa staze i tako omogućio Markesu da overi novu titulu.

Drugo mesto je na kraju zauzeo Kal Kračlou iz Honde, a na podijumu se našao i vozač Suzukija Aleks Rins.

Više titula od Markesa u kraljevskoj klasi imaju samo Đakomo Agostini, osam, i  Valentino Rosi, sedam, dok isto broj titula kao i on ima Mika Duan.

Da podsetimo, španski motociklista je svoju prvu titulu osvojio u klasi do 125 kubika 2010. godine, dve godine kasnije je pokorio Moto2 kategoriji, a zatim se u narednih šest godina pet puta našao na tronu u najjačoj konkurenciju.

Detalj sa trke; Foto: Tanjug/AP
Veliko slavlje posle odlične vožnje; Foto: Tanjug/AP