≫

Kraj jedne ere: Rosi odvozio poslednju trku i u suzama završio karijeru

Legendarni "doktor" otišao u penziju

• 14

Legendarni Valentino Rosi u nedelju je vozio poslednju trku u Moto GP šampionatu. Devetostruki svetski šampion u avgustu je najavio da će na kraju sezone završiti svoju karijeru u motociklizmu i to se upravo desilo.

U Valensiji ovog vikenda se i zvanično opraostio od staze.

On je jedini koji je osvajao titule, njih devet, u sve četiri klase, vozio u 44, 4 odsto od svih GP šampionata u istoriji, ostvario ukupno 115 pobeda i 235 podijuma.

Italijan Franćesko Banjaja pobedio je na trci,  a inače vozio je sa kacigom Valentina Rosija iz poštovanja. Drugi je bio Džek Miler iz Dukatija, a treći Žoan Mir iz Suzukija. Valentino Rosi je završio trku kao 10. na trci.

Poslednju titulu osvojio 2009, a na trci pobedio pre četiri godine, Rosi je i dalje najpopularniji vozač u Moto GP šampionatu.

VN Valensije:

TOK TRKE

27. krug - KRAJ: Franćesko Banjaja pobedio je na trci a vozio je sa kacigom Valentina Rosija iz poštivanja. Drugi je bio Džek Miler iz Dukatija, a treći Žoan Mir iz Suzukija.  Valentino Rosi je završio trku kao 10. na trci.

22. krug - Miler smanjuje zaostatak 1. Horhe Martin 2. Frančesko Banjaja 3. Đoan Mir. Rosi i dalje na 10. mestu

18 krug – Miler izbija na treće mestoPrestiže Đoana Mira sa unutrašnje strane.

16. krug - Rosi je trenutno na 10. poziciji,  vodi Fransesko Banjaja na Dukatiju, a sledi ga Martin kolega iz istog tima.

15 krug – Trenutni plasman 1. Horhe Martin, 2. Frančesko Banjaja, 3. Đoan Mir, 4. Džek Miler, 5. Fabio Kvartararo.

13 krug - Rosi zaostaje šest sekundi za vodećim Martinom"Doktor" je još uvek 10, dok svetski šampion Fabio Kvartararo zaostaje tri sekunde i nalazi se na petoj poziciji.