≫

Lukaku ugasio Vatrene u Briselu, Hrvati bez pobede putuju na EURO

Napadač Intera postigao 60. gol u nacionalnom timu

• 10

Reprezentacija Hrvatske poražena je u generalnoj probi pred start Evropskog prvenstva od Belgije u Briselu sa 1:0.

Pogodak odluke postigao je Romelu Lukaku u 38. minutu, mada je selekcija Zlatka Dalića u finišu propustila nekoliko prilika da dođe do izjednačenja kada je Kurtoa sjajno odbranio.

Posle kornera koji je izveo Dris Mertens, usledila je gužva u petercu Hrvata u kojoj se najbolje snašao Lukaku i iz okreta uspeo da savlada golmana Livakovića.

To je ujedno bio i 60. gol za Lukakua u nacionalnom timu na 93. utakmici. Prethodno je Lukaku pogodio i prečku u 31. minutu, a iz odbitka je i Karasko gađao okvir gola.

Hrvati su mogli do izjednačenja u 92. minutu kada je posle sjajne akcije Josip Brekalo šutirao, ali je Tibo Kurtoa sačuvao mrežu i trijumf svom timu uoči starta na Evropskom prvenstvu.

Hrvatska, koja je remizirala u prethodnoj proveri sa Jermenijom (1:1), svoje učešće na EP započinje 13. jula utakmicom protiv Engleske na Vembliju od 15 časova, dok Belgijanci dan ranije igraju na premijeri sa Rusijom.