Pandev pogotkom protiv Austrije ušao u istoriju Evropskih prvenstava

Sjajan uspeh za legendarnog fudbalera reprezentacije Severne Makedonije

• 0
Goran Pandev

Fudbaleri Severne Makedonije odigrali su odlično prvo poluvreme protiv reprezentacije Austrije, posle kojeg su imali nerešen rezultat (1:1). Gol Stefana Lajnera iz 17. minuta uspeo je da poništi legendarni Goran Pandev nakon velike greške golmana Bahmana.

Ovo ne samo da je bio prvi gol Severne Makedonije na velikim takmičenjima, nego je učinio Gorana Pandeva gotovo "besmrtnim". Čuveni igrač reprezentacije naših južnih komšija postao je drugi najstariji igrač koji je ikada postigao gol na nekom Evropskom prvenstvu.

U trenutku kada je danas u Bukureštu postigao pogodak protiv Austrije, Goran Pandev je imao punih 37 godina i 321 dan. Samo je Ivica Vastić na meču Austrija - Poljska bio stariji kada je došao do gola. On je tada imao 38 godina i 257 dana.

Bez obzira na sve, Severni Makedonci će imati zbog čega da budu ponosni, kakav god rezultat na kraju budu ostvarili.