≫

Krvavog nosa se unosio u kameru posle gola Hrvatima: Još jedan Šik potez na Hempdenu

Česi vode posle prvih 45 minuta protiv Kockastih

• 0

Reprezentacija Češke vodi protiv Hrvatske na Hempdenu sa 1:0 posle prvih 45 minuta, a strelac je ponovo Patrik Šik.

Vodeći strelac Čeha na ovom Euru (3 gola) pogodio je sa bele tačke mrežu Kockastih u 37. minutu, nakon što je uz pomoć VAR-a izborio najstrožu kaznu.

Češki napadač bio je akter žestokog duela koji minut ranije kada mu je Dejan Lovren bukvalno polomio nos laktom u skoku, a prekršaj štopera Hrvatske nije promakao arbitrima u VAR sobi koji su signalizirali španskom sudiji da ima elemenata za najstrožu kaznu.

Bunio se Lovren na odluku glavnog sudije Del Sera, ali su mu se i na laktu videli tragovi krvi, a Šik se, nakon što je pogodio mrežu Livakovića sa 11 metara, onako okrvavljen uneo u kameru kako bi proslavio gol svog tima.

Njegov treći pogodak na kultnom škotskom stadionu ovog leta i još jedan Šik potez u inače vrlo pšrljavoj utakmici koju igraju dve selekcije, a koja obiluje brojnim grubostima.