≫

Čelsi demolirao Hal, Lisice se provukle: Očekivani rezultati 5. kola FA kupa

Plavci su priredili pravu goleadu i meč za uživanje

• 0

Fudbaleri Čelsija pobedom od 4:0 nad ekipom Hala u petoj rundi FA kupa, prošli su u narednu fazu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

>>>Matić dobio Maradonin dres i odmah poslao javnu poruku Bogu fudbala (FOTO)

Četa Antonija Kontea sav posao završila je već u prvom poluvremenu. Za prvi pogodak Vilijana bilo je potrebno samo dva minuta.

Potom je goleadu najavio Pedro posle akcije koja je ličila na one iz fudbalskih igrica. Fabregas je sa sredine terena odlično uputio loptu u prazan prostor, a sjajni Španac je šansu majstorski iskoristio i povećao rezultat.

Do kraja, isti akteri prvog gola, Žiru i Vilijan doneli su Plavcima 3:0, da bi bivši igrač Arsenala i francuski reprezentativac Olivije Žiru i sam zatresao mrežu za konačnih 4:0 i prolaz među osam najboljih.

Bitno je napomenuti da je Hal u drugom poluvremenu imao šansu da iz penala ublaži poraz ali je Mejler u 51. minutu promašio kazneni udarac.

U drugoj utakmici večeri Lester je golom Vardija u 66. minutu rutinski pobedio Šefild sa 1:0.

Alžirac Marez odlično je centrirao, a reprezentativac Engleske je sjajnim udarcem glavom lobovao golmana gostiju.

Isti tandem je samo nekoliko minuta kasnije ponovo zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije Mareza.