17

Pavkov pocrveneo, Spartak srušio Nišlije iz 2 penala: Četiri kluba se bore za Evropu u poslednjem kolu (VIDEO)

Završno kolo daje odluku, naredne subote!

Fudbaleri Spartaka i Radničkog iz Niša vode evropsku bitku za mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a u pretposlednjem kolu, Subotičani su pobedili sa 2:0 u međusobnom duelu!

Duel je delovao prilično miroljubivo veoma dugo, do uvodnih minuta drugog poluvremena kada je najbolji strelac Nišlija Milan Pavkov dobio drugi žuti karton.

To je saseklo Nišlije, a u nastavku, Spartak je pojačao pritisak i krenuo po pobedu, a gol je sa bele tačke u 65. minutu postigao Nikolić.

On je bio strelac gola iz još jednog penala, u 79. minutu, iako je tada Živković bio na ivici da ukroti udarac.

Sada se situacija dodatno zakomplikovala, Spartak posle ove pobede ima 37 bodova i treći je na poziciji Lige Evrope, Radnički ima 34 boda, Voždovac 33, Čukarički 32.

Ipak, ukoliko Partizan osvoji Kup protiv Mladosti u čemu je favorizovan, prvi tim ispod crte će u Evropu, a to je po trenutnom pozicioniranju Radnički.

Poslednje kolo će dati sud, a igraju se mečevi Partizan - Spartak, Radnički - Napredak i Crvena zvezda - Voždovac. Čukarički i dalje ima nadu, a čeka Vojvodinu i zavisi od drugih rezultata.

Spartaku je dovoljan bod protiv Partizana sledeće subote, ostali zavise od rezultata Subotičana i epiloga u Kupu.