≫

Ronaldo dao gol Đenovi i ispisao istoriju: Portugalac postao rekorder sa 400 golova u 5 najjačih liga sveta! (FOTO) (VIDEO)

Niko pre Kristijana Ronalda nije uspeo da uradi ništa slično

• 13

Jedan od najboljih fudbalera svih vremena Kristijano Ronaldo, obeležio je duel sa Đenovom, i to, svojim 5 golom za Juventus koji je njegov 400 ako se u obzir uzmu najjače lige u kojima je igrao.

Portugalac se u 18. minutu, posle gužve u petercu Đenove, najbolje snašao i postigao gol koji se, u najmanju ruku, može okarakterisati kao istorijski, i to ne zbog svoje lepote, kao ni važnosti jer su dva tima odigrala nerešeno, 1:1, već po tome što je obeležio svojevrsni rekord.

>>> PSŽ surov kao protiv Zvezde i Liona: Brutalni Parižani dali 16 golova u poslednje tri utakmice! (VIDEO)

Naime, napadač Stare dame uspeo je da u vreme dok je nosio dres Real Madrida postigne 311 golova,  u Engleskoj, u Mančester junajtedu 84, a do velikog rekorda je došao ovim, petim pogotkom za ekipu iz Torina u kojoj igra sve bolje.

Ono što je takođe upečatljivo jeste i činjenica da je Ronaldo iza sebe ostavio svog glavnog konkurenta Leonela Mesija.

Sa jedne strane, Portugalac je na 497 utakmica u 5 najjačih liga zatresao mrežu 400 puta, dok je as Barselone ubeležio 426 nastupa, svaki od njih za Katalonce, i upisao se u strelce 389 puta.

Ovo je pogodak koji je Ronalda svrstao među najbolje ikada.

Sa druge strane, Stara dama nije uspela da pobedi na domaćem terenu. Brazilac Daniel Besa je posle asistencije koume poravna rezultat, kada je u 67. minutu glavom zakucao loptu u mrežu.

Zanimljivo, ovaj remi prekinuo je niz šampiona Italije od 10 uzastopnih pobeda u svim takmičenjima.