≫

Arsenalov potop u luci, "glavomet" Svetaca razmontirao Topove! (FOTO) (VIDEO)

Sjajan meč na "Sent Merizu", pet golova, tri lopte u mreži Lena! Azar blistao protiv Brajtona

• 0

Arsenal i Sautempton počastili su nas sjajnom utakmicom u okviru 17. kola Premijer lige, a Sveci su konačno pobedili - prvi put posle prvog septembra (Kristal Palas 2:0)!

Na "Sent Merizu" ekipa Ralfa Hasenhutla odigrala je fantastičnu utakmicu, slavila 3:2, i to golovima koji su stigli posle centaršuteva i "glavometa" u mrežu Bernda Lena.

Dva puta je Nemca matirao Deni Ings, gotovo na identičan način, a pošto je Mhitarjan pogodio oba puta za goste, presudio je Čarli Ostin - i on posle centaršuta i trzaja glavom!

Prelomni trenutak dogodio se u 85. minutu, na opšte oduševljenje navijača Sautemptona, koji su 12 kola čekali na pobedu.

Gosti su izgubili loptu na sredini, Šejn Long je bio blizu ruba šesnaesterca odakle je hirurški precizno gađao Ostina, a ovaj, pošto je Leno "zaplivao", samo se poklonio i doneo trijumf "Svecima".

Sautempton je ujedno prekinuo dugi niz utakmica Arsenala bez poraza, čak 22 meča "Tobdžije" su bile nesavladane, sve do odlaska u luku u nedelju popodne, 16. decembra.

Za razliku od Arsenala, Čelsi nije dozvolio kiks, Azar i družina su u gostima pobedili Brajton  i nastavili poteru za Liverpulom i Sitijem - 2:1.

Azar je bio beuhvatljiv za defanzivce rivala, poigrava se Belgijanac i praktično sam rešio pitanje pobednika.

Najpre je u 17. minutu izigrao kompletnu odbranu Brajtona, "spojio" Pedra sa golom, a Španac podmetnuo nogu za 1:0.

Azar je u 33. minutu bio egzekutor, a Vilijan asistent. Kiksnuli su igrači domaćeg tima na sredini terena, Brazilac je pružio "for" saigraču, a ovaj kao metak istrčao do gola Brajtona i sa mnogo rutine matirao Marča.

sve što su igrači domaćeg tima uspeli je da ublaže poraz, strelac je bio Marč, ali više nisu mogli protiv čete Maauricija Sarija.