Rade pogodio, Bleki i Dušan gledali, Viola preokrenula u toskanskom derbiju! (VIDEO)

Ljubičasti upisali trijumf posle osam "sušnih" kola

• 2

Fudbaleri Fiorentine prekinuli su seriju mečeva bez pobede, osam kola su "postili" ljubičasti, pa je pred toskanski derbi sa Empolijem na "Artemio Frankiju" vladala potpuna moblizacija.

Otežavajuća okolnost po domaći sastav bilo je i odsustvo trija Nikola Milenković, Džordan Vereto, Edmilson Fernandes, ali prebrodili su sve probleme igrači Viole i upisali toliko čekanu pobedu - 3:1.

Prebrodili su i rezultatski minus posle gola sve boljeg Radeta Krunića, koji igra u odličnoj formi u poslednje vreme.

Novi gol bivši igrač Donjeg Srema i čačanskog Borca postigao je u 24. minutu, dobro je ispratio akciju saigrača i mirno je završio jednostavnim udarcem u nebranjeni deo gola.

Bio je to novi signal "za buđenje" Fiorentine, koja je krenula u silovite napade, a inicijativu krunisala preko Belgijanca Kevina Miralasa čiji je projektil sa 16 metara završio u rašljama gola gostiju.

Đovani Simeone je u 59. minutu doneo preokret, pokazao je golgeterski njuh pred golom Empolija i razgalio navijače.

Tačku na meč i pobedu Fiorentine stavio je Dabo u 78. minutu.

Ljubičasti su sa 22 boda blizu "evropske zone".