≫

Šaćiri nokautirao Junajted, Murinjov tim išamaran u najvećem derbiju Engleske! (FOTO)

Dominacija Redsa, Švajcarac odmah po ulasku sa klupe dao gol, još jednim potvrdio zasluženu pobedu lidera na tabeli

• 4

Liverpul je protiv Mančester junajteda potvrdio ono što su svi znali - da je u ovom trentuku daleko bolji tim od najvećeg rivala.

Na "Enfildu", u derbiju 17. kola Premijer lige i najvećem derbiju Engleske, bilo je 3:1  - uz dva gola rezerviste Džerdana Šaćirija.

Reprezentativac Švajcarske ušao je na teren u 70. minutu, tri minuta kasnije dao je prvi, a u 80. drugi gol, za delirijum navijača zbog najslađe pobede u sezoni, i povratka na čelo tabele.

Strelac gola za goste, i to posle kiksa Alisona, bio je Lingard.

Gol Lingarda je otprilike sve konkretno što smo videli od Murinjovog tima danas, a i taj gol ide "na dušu" Alisonu od koga se lopta odbila kao od kamena, a Lingard bio spreman da ga kazni za nesmotrenost.

Međutim, svako ko je gledao utakmicu stekao je utisak da Mančesteru nema spasa u nedelju popodne na terenu velikog rivala.

Klopova mašina sjajno je funkcionisala od samog početka, gosti su većinu vremena bili u defanzivi, čekala se samo "egzekucija"...

Prvi put mreža konstanto uposlenog De Hee tresla se u 24. minutu: bila je to dvopotezna akcija, Fabinjova asistencija preko odbrane bila je savršena, Mane je imao vremena da loptu umiri grudima, a onda je pošalje u mrežu.

Ni posle tog, rekosmo, kiks gola koji je primio Liverpul, nije se mogao očekivati drugi ishod sem trijumfa domaćeg tima, jednostavno su kvalitetniji.

Nije ovoga puta Salah bio čovek odluke, niti Firmino, ali jeste Klopov "džoker" Šaćiri - zvezda dana!

Švajcarac je prvi put matirao De Heu u 73. minutu, poslao loptu pod prečku, istina pretjodno je ona zakačila jednog defanzivca Mančestera... Sreći nije bilo kraja za "Redse", ponovo je poveo Liverpul.

Klasičan nokaut Murinju je zadao ponovo Šaćiri, pokazao je koliko je ubitačan ako mu se ostavi i pedalj prostora za udarac: neumoljiv je bio omaleni ofanzivac, De Hea je paradom samo ulepšao trenutak.

Šah-mat!

Pogledajte i komičan udarac Felainija, navijače Liverpula je doveo do suza.

Tako je Liverpul na veličanstven način nastavio nisku rezultata: ponovo je prvi u premijer ligi, overio je nokaut fazu Lige šampiona, "sređen" je i veliki rival Mančester junajted.