≫

Olsen kao Dika '91, Roma klecala, pa preokrenula: Prvenac Klajverta u Seriji A i asistencija za pobedu (VIDEO)

Rimljani se spasili nove neprijatnosti

• 1

Pet utakmica bez pobede u svim takmičenjima uneli su nemir u tabor Rome, navijači su parolama protiv gazde kluba Džejmsa Palote rekli svoje, pa je na igračima bilo da smire situaciju, barem do naredne utakmice.

I uspeli su - na mišiće.

Vučica je savladala Đenovu 3:2 u uzbudljivoj utakmici na "Olimpiku", u 16. kolu Serije A.

Ali kako je samo košmarno počelo za Rimljane, baš u skladu sa trenutnom situacijom i raspoloženjem posle niza neuspeha: golom koji je kroz noge primio Robin Olsen!

Neverovatno loše je reagovao Šveđanin posle udarca igrača Đenove, lopta mu je prošla kroz noge, kao svojevremeno Diki Stojanoviću protiv Bajerna, i završila u mreži. Pritrčao je za svaki slučaj prvi strelac gostiju Pjontek da potvrdi pogodak, uveća svoj golgeterski saldo na 12.

Pogledajte komičnu intervenciju Olsena.

Nastavak je doneo udare Rome kojoj bi novi neuspeh, a to znači sve sem pobede, doneo nove probleme i nervozu.

Olakšanje je stiglo sa golom Facija (31), ali samo dva minuta kasnije usledio je novi šok za navijače Rome - novi gol Đenove i vođstvo ponovo na njihovoj strani.

Ipak, ni ono nije trajalo dugo zahvaljujući dijagonali Kolarova za Klajverta i trku sina nekadašnje vedete holandske reprezentacije, te gola posle solo akcije - njegovog prvog u Seriji A!

Sjajnih 2:2 bilo je na poluvremenu, sjajno za neutralne posmatrače, nije bilo mira za navijače vučice sve do 59. minuta, kada je Kristante, posle asistencije Klajverta, razornim udarcem smestio loptu u mrežu sa 16 metara - za pobedu Rome i veliko olakšanje za dane koji slede.