≫

Arsenal pregazio Mitrovićev Fulam, Totenhem dao 3 gola za 23 minuta (VIDEO)

Tobdžije slavile sa 4:1 u gradskom derbiju, dok su Pevci trijumfovali u Velsu

• 6

Londonski derbi između Arsenala i Fulama doneo je goleadu na početku 2019. godine i pobedu domaćeg tima rezultatom 4:1 (1:0).

Pobedu koja nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, iako je Fulam u jednom trenutku smanjio rezultat na 2:1 i krenuo da pritiska.

Vodio je Arsenal golovima Džake i Lakazeta sa 2:0 sve do 69. minuta, kada je ''grešnik'' Kamara iskoristio asistenciju Sesenjona i smanjio na 2:1. Kažemo grešnik, jer je Kamara u prethodnom kolu oteo loptu Aleksandru Mitroviću i promašio penal.

U međuvremenu je uputio izvinjenje svima u klubu, a Klaudio Ranijeri je odlučio da ga protiv Tobdžija stavi na klupu. Ušao je sa klupe u 61. minutu.

Ipak, Unai Emeri je u 75. minutu ubacio u igru Remzija, a ovaj mu je četiri minuta kasnije vratio golom za 3:1. Konačan rezultat postavio je Obamejang u 83. minutu. Mitrović je odigrao svih 90 minuta za Fulam i imao je jednu šansu u drugom poluvremenu.

Totenhem je u poseldnjem meču ovog prvog dana 2019. godine sa 3:0 slavio protiv Kardifa u gostima.

Pevci su sve rešili u prvom poluvremenu, kada su i dali sva tri gola.

Kejn je pogodio u 3. i tako postao igrač koji je svim klubovima u PL dao po gol. Zatim je Eriksen povisio na 2:0 u 12. minutu, a Son u 26. postavio konačan rezultat.