≫

Njukasl se provukao "kroz iglene uši": Svrake izbacile Blekburn iz FA kupa tek u produžetku! (VIDEO)

Popularne Svrake prokockale su dva gola prednosti ali su ipak uspele da prođu dalje

• 0

Fudbaleri Njukasla plasirali su se u šesnaestinu finala FA kupa, i to, pobedom nad Blekburnom u ponovljenom meču posle produžetka 4:2 (2:2).

U regularnom delu tim Rafe Beniteza vodio je 2:0, i umesto da rutinski meč privede kraju, dopustio je protivniku da sa 2 gola do kraja prvog poluvremena poravna i ode u produžetak.

Kako je u prvom duelu odigranom u Njukaslu bilo 2:2, a u drugom meču posle 90 odigranih minuta na semaforu pisalo 1:1, pitanje prolaza dalje moralo je da se reši na taj način.

Tako je na samom kraju prvog dopunskog dela igre Hoselu doneo gostima vođstvo, da bi konačnih 4:2, postavio Perez na startu drugog produžetka.

Da podsetimo dalje se plasirao i  Šefild Venzdej pobedom u ponovljenom meču sa Lutonom 1:0, kao i Šruzberi koji je bio bolji od Stouka na strani 3:2