≫

Ludnica u Vulverhemptonu, Žota het-trikom i golom u nadoknadi ulovio "Lisice"

Od lagane šetnje Vulvsa do ludila u nadoknadi vremena.

• 0

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Lester sa 4:3 u meču 23. kola Premijer lige na svom terenu. Vulvsi su do poluvremena vodili 2:0, ali su "Lisice" uspele da se vrate u igru, ali je Vulvsima pobeda bila suđena pa je došla u nadoknadi vremena.

Četvrti minut, Žoao Mutinjo odlično centrira u kazneni prostor gde je bio Diogo Žota koji je volejem pogodio za 1:0. Benet u 13. minutu duplira prednost Vulvsa, asistent još jednom iskusni Portugalac, ovog puta iz kornera.

Lester smanjuje zaostatak u 47. minutu kada je pas Vardija u kontri dobro ispratio Grej i pogodio malu mrežu. Već do 51. minuta semafor je pokazivao 2:2. Koudija je lopta na putu do gola zakačila i završila u mreži, a Lester je vratio sve na početak.

Ruben Neveš hirurški preciznom dugom loptom pronalazi Žotu u 64. minutu, a ovaj u situaciji jedan na jedan postiže gol za 3:2 u korist domaćina.

Lester se ponadao bodu u 88. minutu kada je Medison iz prekida pronašao Morgana za gol glavom i novo izjednačenje, ali je u trećem minutu nadoknade Žota još jednom bio na pravom mestu, a Vulvsi su u tri poteza prešli ceo teren i dali gol vredan tri boda.

Vulvsi su sada osmi na tabeli Premijer lige sa 32 boda, dok je Lester deveti sa bodom manje.