≫

Lakazetovo "đule" i Košelnijevo rame dovoljni za trijumf Tobdžija: Arsenal dobio Čelsi i kandidovao se za LŠ! (FOTO) (VIDEO)

Važna pobeda Arsenala za mesto koje vodi u najelitnije evropsko takmičenje

• 0

Fudbaleri Arsenala u derbiju 23. kola Premijerlige pobedili su Čelsi sa 2:0, i tako se dodatno približili Plavcima, na samo 3 boda od 4. mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Ekipa Unaja Emerija od samog početka je nametnula svoj ritam, a prve šanse u uvodnim minutima propustili su prvo Obamejang, a potom i Sokratis i Košelni. Inicijativa domaćih, urodila je plodom u 14. minutu kada je Beljerin dodao do Lakazeta koji se sa ivice peterca lepo okrenuo, oslobodio čuvara i potom zakucao loptu u mrežu.

U nastavku, inicijativa Tobdžija se nastavila, pa je posle akcije iz 39. minuta vođstvo duplirano. lopta je posle slobodnog udarca sa desne strane stigla do Sokratisa koji je šutirao ka golu, ali je lopta pogodila Košelnija u rame, i skrenula ka mreži.

Do kraja Plavci su pokušali da umanje vođstvo tokom drugog dela igre, ali do promene rezultata ipak nije došlo. Ono što je pored pobede, svakako, zabrinulo navijače Arsenala ali i trenera Emerija jeste povreda španskog internacionalca Beljerina koji je zbog povrede kolena u 72. minutu iznet sa terena.

Zanimljivo, bio je ovo duel ekipa koje se bore za 3. i 4. mesto koje vodi u Ligu šampiona. Tako je posle ovog susreta Arsenal prišao na samo 3 boda zaostatka dok je Čelsi propustio šansu da očuva bodovnu prednost i dodatno se približi Totenhemu.