≫

Kakav debi Mihajlovića protiv bivšeg kluba, Srbin pobedom pokorio Đuzepe Meacu!

Mihajlović pobedio "svoje" za nikad gori početak godine Intera od polovine prošlog veka

• 3

Siniša Mihajlović je kao trener Bolonje upisao prvu recku jer je pobedio Inter iz Milana na stadionu Đuzepe Meaca sa 1:0 u meču 22. kola italijanske Serije A. On je ovom pobedom na najbolji način započeo svoj drugi boravak u timu koji ga je promovisao pre samo šest dana.

Bolonja je igrala konkretnije tokom meča dok je Inter ciljao uglavnom oko gola Skorupskog. To se Mihajlovićevom timu isplatilo u 32. minutu kada je Santander sjajno skočio posle kornera koji je izveo Pulgar za 1:0.

Gosti su imali sedam udaraca u okvir gola, ali su Neroazuri u finišu umalo došli do izjednačenja. Ranokija je opasno šutirao levicom u desni ugao gola Bolonje, ali je Skorupski ostao na visini zadatka i sačuvao je pobedu svom timu.

Poslednju šansu je za Inter propustio Lautaro Martinez u petom minutu nadoknade kada se našao u dobroj prilici i sa petnaestak metara šutirao po zemlji pored gola Bolonje. Neroazuri su tako po prvi put od 1956. počeli godinu sa tri uzastopne utakmice u kojima nisu dali ni gol.

Inter ostaje treći sa 40 bodova u ligi, dok je Bolonja na 18. mestu sa 17 bodova. Mihajlović je sa klubom potpisao ugovor na šest meseci i jedini zadatak mu je da ostavi tim u Seriji A. Ukoliko to uspe, dobiće produžetak ugovora na još godinu dana.

Da podsetimo, prvi samostalni trenerski posao je srpski trener počeo upravo u Bolonji kada ju je preuzeo u sezoni 2008/2009. Dve godine pre toga je bio pomoćni trener u Interu.