≫

I to se desilo - PSŽ izgubio utakmicu u francuskom prvenstvu! (VIDEO)

Lion je u derbiju preokrenuo i naneo "Svecima" prvi poraz još od maja

• 3

Pari Sen Žermen ostaje neprikosnoveni lider francuskog prvenstva, vrlo verovatno i novi/stari šampion, ali više nije jedina neporažena ekipa u domaćim okvirima.

Prvi ovosezonski poraz ekipi Tomasa Tuhela naneo je Lion u derbiju 23. kola rezultatom 2:1 - i to posle preokreta!

Parižani, koji će neko vreme morati da se snalaze bez povređenog Nejmara, poveli su u preko Di Marije u 7. minutu, pošto je Argentinac efektno završio akciju na asistenciju Drakslera.

Međutim, nastavak je doneo hrabriju i konretniju igru Liona, otud i izjadnačenje u režiji Muse Dembelea u 33. minutu. Sa desne strane je stigao centaršut Duboe, nije "mirisalo" na opasnost pošto je ka lopti samouvereno krenuo Areola, međutim bila je to katastrofalna procena, pa je Dembele pokupio glavom centaršut i doneo egal za oduševljenje na stadionu.

Ispostavilo se da je, rezultatski, utakmica rešena u 49. minutu.

Dani Alveš negoduje Foto: Tanjug/Ap

Tada je Lion dobio diskutabilan penal posle duela Dembelea i Tijaga Silve, teško da bi mnoge sudije za taj kontakt svirale prekršaj, ali je Klemon Turpan bio neumoljiv - pokazao je na "kreč".

Miran i koncentrisan sa "bele tačke" bio je Fekir, čiji je gol doneo vođstvo, ali i trijumf Liona na koji se dugo čekalo - pobeđen je moćni PSŽ.

Lion je tako "prišao" Parižanima na 13 bodova, i dalje je treći, dok je razlika između lidera i drugoplasiranog Lila sada deset bodova.

Poslednji meč u prvenstvu, pre gostovanja Lionu, Parižani su pretrpeli od Rena u maju prethodne godine.