≫

Miha već izvukao Bolonju iz zone ispadanja, Lazović mu pokvario planove (VIDEO)

Srpski trener gledao remi svog tima protiv Đenove, bivši igrač Zvezde asistent kod gola gostiju

• 6

Siniša Mihajlović pokrenuo je Bolonju iz teške letargije u kojoj je tim bio pod palicom Filipa Inzagija: na veliku pobedu protiv Intera u prethodnoj rundi nadovezao se i remi sa Bolonjom kod kuće (1:1), koji je ekipi iz univerzitetskog grada doneo i beg iz zone ispadanja.

Bolonja je sada prvi tim "iznad crte" sa 18 bodova, toliko ima i Empoli, ali i slabiju gol-razliku, pa će do daljeg on predvoditi trio najugorženijih ekipa u "Kalču".

S pravom može da žali, i da bude ljut Mihajlović što je "ispuštena" Đenova, s obzirom na to da je njegov tim vodio, pa primio kiks gol, a onda i pogodio prečku u 86. minutu.

Nadu u povoljan ishod doneo je Matija Destro u 17. minutu, kada je podmetnuo glavu ispred golmana gostiju koji je "zaplivao", i matirao ga za delirijum na "Renato Dall' Ari".

Ipak, do poluvremena, ponovo je uspostavljena rezultatska ravnoteža, i to nakon kornera koji je izveo sada već nezamenljivi Darko Lazović, a Lerager, potpuno neometan, iz srca peterca glavom "zakucao" loptu u mrežu.

Imaće svakako šta Mihajlović da zameri na postavci odbrane u toj situaciji kako se slične stvari ne bi ponavljanje u grčevitpj borbi za opstanak gde slični propusti mogu značiti sunovrat u niži rang.

Konačno, uzdasi su se prolomili u samoj završnici meča, kada je Danilo uzdrmao prečku gola Đenove...

Mihajlović je u prva dva meča na klupi Bolonje ostavio više nego povoljan utisak sa pobedom i remijem, ali u naredna dva kola čeka ga paklen raspored - dueli sa Romom i Juventusom.