≫

Fjorentina se naljutila posle smešnog gola SPAL-a, Lazovićeva Đenova "obrnula" Sergejev Lacio!

Lepa pobeda za Violu i težak poraz Lacija

• 0

Fudbaleri Fjorentine pobedili su SPAL sa 4:1 na gostovanju, u prvom nedeljnom meču Serije A.

U 24. kolu, Nikola Milenković je sa saigračima došao do lagane pobede na gostovanju, iako je Spal poveo preko Petanje, za šta Mlilenković baš i nije imao krivicu.

Golman Lafont je traljavo reagovao kada je rutinski mogao da interveniše, samo je poklonio loptu Petanji za siguran zicer.

Ipak, već do poluvremena je Fernandeš izjednačio, da bi Veretu, Simeone i Geršon postavili konačan rezultat.

Sergej Milinković-Savić je sa strane zbog povrede prepona morao da gleda poraz svog Lacija od Đenove posle gola Milana Badelja u 44. minutu vodio na poluvremenu.

Darko Lazović je odigrao prvih 45 minuta za Đenovu, a u nastavku je umesto njega ušao Danijel Besa. Deset minuta kasnije izašao je i Ivan Radovanović a ušao Goran Pandev.

Đenova do izjednačenja dolazi u 75. minutu kada je lopta posle kornera došla do Sanabrije pred golom Lacija.

Sreća je bila na strani Đenove na ulasku u poslednji minut nadoknade jer je tada Krišito maestralno sačekao loptu na ivici kaznenog prostora i raspalio u donji desni ugao gola za šokantan preoret u nadoknadi vremena.