≫

Ćurčićeva prva pobeda u Vranju: Dimitrov doneo Dinamu ceo plen, 4 gola u remiju Rada i Zemuna!

Buran dan u Superligi

• 1

Fudbaleri Dinama iz Vranja pobedili su Spartak na startu proleća u Superligi, dok je Rad remizirao protiv Zemuna sa 2:2.

Po ne baš reprezentativnom terenu, Dinamo je iz penala u 38. minutu izvojevalo pobedu nad Subotičanima, a savršeno je najstrožu kaznu izveo Piroćanac Željko Dimitrov, precizno u desno stranu i visoko pod prečku.

Odmah su svi igrači pohrlili na klupu da proslave gol sa Sašom Ćurčićem, novim članom stručnog štaba, koji je doneo novu energiju i stimulans ekipi koja i dalje tavori na dnu tabele.

Ipak, posle ovakve utakmice će porasti motivacija i apetiti, naročito jer su Rad i Zemun u derbiju začelja podelili plen u goleadi od 2:2.

Zemun je na Banjici poveo preko Nešovića u 5. minutu, Volkov i Šipčić su preokrenuli do 55, da bi Mrkaić u 63. postavio konačan rezultat.

Takođe, zanimljivo je da je Dimitrov dogurao do deobe 6. mesta liste strelaca sa sedam golova, što je sjajan učinak za napadača poslednjeg tima lige - ekipa Dinama je postigla samo 11 golova ukupno u 22 meča do sada.