≫

Kolarov razočarao Mihu i sa Vučicom ga ostavio u zoni ispadanja

Prvi poraz Mihajlovića, gol Kolarova

• 0

Fudbaleri Rome pobedili su Bolonju sa 2:0 u 24. kolu italijanske Serije A, uz gol srpskog beka Aleksandra Kolarova.

Siniša Mihajlović doživeo je sa Bolonjom prvi poraz u trećoj utakmici na klupi svog novog kluba. Posle odličnog starta i pobede nad Interom, propuštenih šansi u meču sa Đenovom, "glave mu je došla" Roma u drugom poluvremenu.

Bolonja je bila ofanzivnija u prvom delu igre, Roberto Sorijano je bio u solidnoj prilici za gol u 23 minutu, pa još jednoj desetak minuta kasnije.

Robin Olsen se potom istakao sjajnom odbranom Andrei Poliju, nije se proslavio potom ni Simone Edera posle odbijene lopte, Sorijano je tukao prečku u nadoknadi prvog poluvremena i sve je to Roma u nastavku znala da kazni.

El Šaravi se u 54. minutu našao u sendviču između dvojice igrača Bolonje, Elander ga je gurnio i skrivio penal, a Kolarov je bio siguran i pretvorio ga je u gol za 1:0.

Dvadeset minuta kasnije Federiko Facio je mirno sačekao posle kornera loptu na volej i poslao je u malu mrežu za 2:0, da bi Bolonja preko Sansonea uspela da postigne utešni pogodak. Sansone je utrčao sa levog krila sve do srca kaznenog prostora i neometan šutirao po zemlji u gol za konačnih 2:1 u 84. minutu utakmice.

Bolonja  je i dalje u zoni ispadanja na 18. mestu sa 18 bodova, dok je Roma petoplasirana sa 41 bodom.