≫

Dinamo pregazio Plzenj za 1/8 finala Lige Evrope: Tamo idu i Salcburg, Arsenal, Napoli i srpski Ajntraht (VIDEO)

Modri ubedljivo slavili protiv češkog šampiona koji je 2018. godine izbacio Partizan baš u ovoj fazi

• 3

Evropsko proleće Dinama posle 49 godina i dalje traje! Zahvaljujući sjajnoj igri i pobedi protiv Viktorije iz Plzenja u revanšu rezultatom 3:0, šampion Hrvatske se plasirao u 1/8 finala Lige Evrope!

Vrlo brzo je domaći tim nadoknadio zaostatak iz prvog meča (Plzenj slavio sa 2:1), pošto je Orsić u 15. minutu pogodio za prednost Dinama.

Bila je to akcija o kojoj će se pričati. Peta, propuštanje kroz noge i bomba pomenutog igrača. Već u 34. minutu bilo je 2:0 za Modre posle gola Dilavera, da bi Petković u 73. postavio konačan rezultat.

Kompletna igra Dinama bila je za pohvalu,, jer gosti nisu uspeli da naprave nijednu ''krštenu'' akciju.

Četiri '''komada'' dao je Ajntraht koji je, posle 2:2 u Ukrajini, savladao šahtjor u Frankfurtu rezultatom 4:1.

Prvi gol je delo Luke Jovića, dok je kod trećeg (strelac Haler) asistent bio Filip Kostić. Haler je bio strelac i drugog gola sa bele tačke, a svih 90 minuta u redovima domaćeg tima igrao je i Mijat Gaćinović.

Jovića je u 71. zamenio Rebić koji je u 88. postavio konačan rezultat.

Arsenal je za sat vremena završio posao protiv BATE Borisova! Na semaforu je stajalo 3:0 za domaći tim, što je bilo i više nego dovoljno posle trijumfa Belorusa u prvom meču rezultatom 1:0. Volkov je postigao autogol, a mrežu su još tresli Mustafi i Sokratis.

I Salcburg je za poluvreme rešio plasman dalje (4:0), iako je Dabur na početku meča protiv Briža promašio penal. Podsetimo, u prvom meču je bilo 2:1 za Belgijance.