≫

Grujićev san o velikoj pobedi ostao na stativi! Srbin promašio na 2:2, stigla surova kazna od Rojsa u 92. minutu! (FOTO)

Nije imao sreće fudbaler Herte

• 1
Germany Bundesliga Soccer Foto: Tanjug/Ap

Herta i Borusija odigrale su fenomenalan meč na "Olimpijskom" stadionu u Berlinu, posle kojeg gosti slave pobedu od 3:2 golom Marka Rojsa u 92. minutu!

Bila je to kulminacija dramatične utakmice i velike borbe koja se održala do samog kraja, nakon koje su "Milioneri" ponovo zaposeli lidersku poziciju na tabeli uz meč više od šampiona Bajerna.

Dvostruki strelac za Berlince bio je iskusni Salomon Kalu, u 4. i 35. minutu iz penala, na svaki njegov gol Borusija je imala odgovor, a strelci su bili Tomas Dilejni u 14. i Dan-Aksel Zagadu u 47. minutu.

Rasplamsala se borba u drugom poluvremenu, a Herta je imala "zlatnu" priliku u 57. minutu, i to preko Srbina Marka Grujića.

Našao se Marko unutar kaznenog prostora Borusije, dobro je odreagovao, ali nije imao sreće - lopta je posle njegovog udarca završila na stativi.

Centimetri su odlučivali...

Herta je dočekala kraj utakmice bez isključenog Vedada Ibiševića, koji je "pocrveneo" u 85. mintu, a onda je stigla kazna u drugom minutu nadoknade, klasičan nokaut.

Rojs je bio neumoljiv, snašao se pred golom Herte na asistenciju Sanča i polio "hladnim tušem" navijače domaćeg kluba.