≫

Švajcarska pobedom u Tbilisiju počela kvalifikacije za EP! (VIDEO)

Posle poluvremena bez golova Sajdžije su zaigrale mnogo boje i osvojile sva tri boda

• 1
Fudbalska reprezentacija Švajcarske Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Švajcarske savladali su na gostovanju Gruziju sa 2:0 u meču prvog kola kvalifikacija grupe D za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Gosti su od samog početka napali u Tbilisiju, a prvo izgledniju šansu imao je Rikardo Rodrigez, ali je golman Gruzije Lorija uspeo da zaustavi njegov udarac. Do kraja poluvremena golova, kao ni izglednijih prilika, nije bilo.

U nastavku, prvo je Gavranović glavom šutirao pored gola, da bi u 56. minutu Cuber doveo svoj tim u vođstvo, i to snažnim i preciznim udarcem iz šesnaesterca. Domaći fudbaleri su imali priliku za izjednačenje, ali je u 73. minutu Gvilja za malo bio neprecizan pa je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Konačnih 2:0, Denis Zakarija postavio je u 80. minutu posle odbitka.