Ukrajina u 93. minutu slomila Luksemburg, Englezi petardirali Crnu Goru, Bugari se nisu proslavili u Prištini! (VIDEO)

Igrala se Engleska u Podgorici

• 4

Fudbaleri Crne Gore naljutili su Engleze ranim vođstvom sa 1:0, na kraju su potučeni sa 5:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Povela je Crna Gora lepom šetnjom Marka Vešovića kroz šesnaesterac u 18. minutu, ali to kao da je naljutilo Gordi Albion. Već u 30. minutu je Kin uhvatio celu odbranu na spavanju posle centaršuta iz slobodnog udarca, preokrenuo je Barkli u 39. minutu, a zatim i dotukao rivale u 59.

Tada je Stefan Stavić petom praktično dodao Englezima loptu u želji da interveniše i to se neslavno završilo da bi kasnije kontra Kejna potpuno dotukla tim Ljubiše Tumbakovića. Tu nije bio kraj agoniji, Sterling je zaokružio petardu u 81. minutu.

Bugarska je gostovala timu tzv. Kosova i nije se proslavila, iako je povela golom Božikova posle kornera u 39. minutu. Uzvratio mu je jedan od najboljih igrača protivničkog tabora Zeneli, odličnim udarcem sa oko 20 metara u 62. minutu.

Francuska se kao svetski prvak lagano prošetala kroz Sen Deni protiv Islanđana, i to golovima Umtitija, Žirua, Embapea i Grizmana.  Što se naše grupe tiče, Luksemburg je bio na ivici da iznenadi Ukrajinu i iščupa bod, ali je autogol Rodrigeza u 93. minutu doneo ceo plen timu Andreja Ševčenka.