≫

Luka pogodio sa "starog" mesta, Kristal Palas uzeo bodove za miran finiš sezone (VIDEO)

Srbin neumoljivo trese mreže sa "bele tačke"

• 4

Srpski fudbaler Luka Milivojević, kapiten Kristal Palasa, profilisao se u najpouzdanijeg penaldžiju engleskog tima odavno. Novi gol sa "starog" mesta Luka je postigao za najavu trijumfa Palasa protiv sada već i matematički otpisanog Hadersfilda 2:0 na "Selhrst Parku".

Posle dva poraza koja su zabrinula navijače, pobeda u subotu popodne bila je preko potrebna da se održi distanca naspram najugroženijih rivala pred sam finiš sezone. Osam bodova Palas je udaljen od prvog tima "ispod crte" Kardifa i čini se da je prebrinuo sve brige oko opstanka u društvu najboljih.

Istina, trebalo je domaćem timu dugo vremena da "slome" odbranu Hadersfilda, igrao se 77. minut kada je Zaha driblingom zavarao čuvara, ovaj naseo na fintu, a sudija bez mnogo premišljanja pokazao na belu tačku.

Milivojević je bio neumoljiv: lopta je završila u desnom, golman u levom uglu, za vođstvo i deseti premijerligaški gol Srbina ove sezone.

Zanimljivo, ovo je bio 18. gol našeg fudbalera iz jedanaesterca za Kristal Palas, a samo dva je promašio.

Tačku na pobedu stavio je Van anholt u 88. minutu, a ponovo je Zaha imao ključnu ulogu, savršeno je proigrao Holanđanina, a ovaj sa desne strane pogodio nebranjeni deo mreže gostiju.