≫

Zidanov sin primio dva gola, Realove muke sa "fenjerašem" prekratio Benzema u 89. minutu (VIDEO)

Madriđani dobili i drugi meč pod Zidanom - teško!

• 2

Real Madrid je u pravom smislu te reči "pregrmeo" najslabiji tim lige Uesku, pobedio golom Karima Benzeme 3:2 u 89. minutu!

Bila je ovo druga uzastopna pobeda Zinedina Zidana od povratka na klupu, svakako najteže izborena, a Francuz neka zahvali zemljaku na sjajnom šutu unutar kaznenog prostora za veliko olakšanje u samoj završnici utakmice.

Pogledajte Benzemin "hitac" za trijumf Reala u Madridu.

Nemajući šta da izgubi, Ueska je hrabro krenula protiv velikana, povela već u 3. minutu preko Kuća, za muk "kraljevsko belih" i razočaranje Luke Zidana (20), sina slavnog trenera, kome je "Zizu" prvi put u karijeri ukazao priliku od starta među stativama.

Luka je već debitovao za "Kraljevski klub", i to u poslednjem kolu prethodne sezone sa Viljarealom, u ispostaviće se poslednjoj utakmici njegovog oca na klupi.

Odgovor je stigao preko Iska u 25. minutu, pa je Real sa mirnijih 1:1 otišao na odmor.

Luka zidan interveniše ispred igrača Ueske Foto: Tanjug/Ap

Gosti, koji su gotovo izgubili sve šanse da se spasu u Primeri, izdržali su navalu rivala dobrih sat vremena, a malo ko im je davao velike izglede da odu iz prestonice sa pozitivnim rezultatom kada je Sebaljos u 62. minutu pogodio za 2:1 - na asistenciju Benzeme.

Ipak, drama je bila na vidiku kada je Ečeita, u 74. minutu, matirao Zidana juniora, a sve do 89. minuta rezultat se nije menjao.

Napali su igrači domaćeg tima u finišu svom snagom, saterani su bili Baskijci u kazneni prostor, ali ništa im nije pomoglo kada je Benzema pronašao taman toliko prostora da "raspali" po lopti i fino pogodi dalji gornji ugao - za veliko olakšanje u Madirdu.

Ostao je tako Real na bliskom odstojanju naspram drugoplasiranog Atletika u borbi za drugo mesto, iza neprikosnovene Barselone.