≫

Subota - Siti prvi, nedelja - Liverpul prvi: Dramatična šampionska trka ne jenjava, Redsi pregrmeli i Kardif (VIDEO)

Borba za titulu u Engleskoj polako se pretvara u triler rasplet

• 2

Samo 24 sata Mančester siti se šepurio na čelu premijerligaške tabele, sada je ponovo drugi posle uspešnog izleta Liverpula u Velsu gde je bunker Kardifa "probijen" u drugom poluvremenu golovima Vajnalduma i Milnera iz penala, za 2:0.

Moraće ekipa Nila Vornoka da traži bodove spasa protiv nekog lakšeg rivala, a četa Jirgena Klopa nastavlja u "petoj brzini" ka tituli rame uz rame sa Sitijem koji je dan ranije savladao Totenhem 1:0.

Dva boda više imaju Redsi, uz meč više od glavnog i jedinog rivala za titulu.

I rekordom se može pohvaliti ova generacija Liverpula, za klupske almanahe: Klopova družina došla je do 88. boda u Premijer ligi, što je više od bilo kog sastava slavnog kluba ikada.

Naravno, slaba će to biti uteha ako se na kraju ne bude slavila titula koja se na "Enfildu" čeka od sezone 1989/1990.

Nije bilo nervoze u redovima gostiju ni posle promašenih "zicera" Firmina i Salaha u prvom poluvremenu, neverovatno je šta su promašivali ofanzivci Redsa u tim situacijama, no nije im se to osvetilo.

Imao je Alison na drugoj strani jednu ozbiljnu intervenciju i to je bilo sve sa napadačkog repretoara "davljenika" pred svojim navijačima.

Nastavak je doneo još jači pritisak Liverpula na odbranu Kardifa koja se sa protokom vremena povijala do pucanja, a onda, u 57. minutu, i kapitulirala posle kombinacije Aleksandera-Arnolda i Vajnalduma. Prvi je lepo proigrao saigrača iz kornera, a ovaj majstorski uhvatio centaršut i "zakucao" loptu u mrežu Eteridža.

Sa 0:1 lakše se "disalo" u taboru pretendenta na tron, Klop je dodatno osigurao defanzivu uvođenjem Fabinja umesto Keite, ali je Brazilac brzo morao nazad zbog povrede koaj ga je izbacila iz stroja. Ostao je dugo da leži Fabinjo posle jednog sudara sa igračem Kardifa, nije mogao da nastavi ni posle ukazane pomoći, pa je Milner ušao kao prinudno rešenje.

Mohamed Salah u zagrljaju Morisona, sekund kasnije Egipćanin je bio na travi, a sudija pokazao na penal Foto: Tanjug/Ap

I upravo je Milner rešio sve dileme, stavio tačku na trijumf golom iz penala koji je prethodno iznudio Salah. Batrgao se Egipćanin iz zagrljaja svog čuvara koji drugačije nije mogao da se izbori sa brzonogim ofanzivcem. Sudija je ispravno procenio, dosudio prekršaj za najstrožu kaznu, a Milner sigurno pogodio za 2:0 i novi Liverpulov iskorak ka trofeju koji sanjaju navijači.