≫

Atalanta preokrenula pa razbila Lacio i pobegla Romi u borbi za Ligu šampiona!

Goleada na Tardiniju, Atalanta je tako blizu

• 0

Fudbaleri Atalante pobedili su Lacio sa 3:1 u meču 35. kola italijanske Serije A i pobegli Romi na četiri boda u direktnoj borbi za Ligu šampiona naredne godine.

Na Enio Tardiniju je viđena prava goleada jer su čuvari mreže domaće Parme i Sampdorije vadili loptu iz mreže po tri puta, a remizirali su i Sasuolo i Frozinone 2:2.

Lacio je meč počeo energično i sa željom da se približi četvrtom mestu za koje grize nekoliko ekipa u završnici prvenstva.

Već u trećem minutu Marko Parolo je bio uporan u kaznenom prostoru Atalante, a njena odbrana je bila malo smušena. Kalsedo se dobro zagradio leđima, ispred sebe odložio loptu Parolu, a ovaj je pronašao malu mrežu za 1:0.

Atalanta poravnava pogotkom Duvana Zapate u 22. minutu. Frojler je pucao sa 20 metara slabo, Zapata je primio loptu posle udarca i plasirao dijagonalu u mrežu za 1:1.

Alehandro Gomez je u 58. minutu lepo prošao do gola, ali je onda krenuo da dribla Valasa, na kraju je poslao povratnu na ivicu 16 metara gde je bio Tim Kastanje i pogodio je.

Konačan rezultat postavio je Valas auto-golom u 76. minutu glavom posle kornera. Atalanta sada ima 62 boda na četvrtom mestu Serije A.

Roma prati sa 58 bodova i utakmicom manje, dok je Lacio na osmom mestu italijanskog prvenstva sa 55 bodova.