≫

Ajaks ga primio u 36. sekundi, a onda je Tadić sa 2 gola i asistencijom doneo šampionski pehar (VIDEO)

Kopljanici pobedili Utreht sa 4:1, dok je PSV izgubio * Ajaks sada ima tri boda više pred poslednje kolo i gol razliku +14

• 8

Protiv Totenhema su primili gol u 95. minutu i tako nedavno ispali iz Lige šampiona, zatim su u domaćem šampionatu morali da vade loptu iz svoje mreže u 36. sekundi, ali je Ajaks posle završenog 33. kolpraktično šampion Holandije!

Kopljanici su se žestoko kockali protiv Utrehta zbog gola u 1. minutu, da bi u nastavku zablistao srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Najpre je iz teške situacije asistirao Van de Beku u 45. minutu (prethodno je veteran Klas Jan Huntelar u 14. anulirao onaj rani gol gostiju), a onda je u 75. i 80. minutu postavio konačan rezultat. Prvi na asistenciju Huntelara, drugi iz penala.

Podsetimo, Ajaks sada ima tri boda više od PSV-a i gol razlika od +14 ubedljivo je na strani Kopljanika. Nema sumnje da je Ajaks 99 odsto šampion, verovatno bez obzira na to šta uradi na gostovanju protiv De Grafšapa.