Samoubistvo Frankfurta kod kuće - Jović, Kostić i Gaćinović za 4 minuta ostali bez Lige šampiona? (VIDEO)

Ajtraht poražen od Majnca (2:0) na domaćem terenu

• 12

Liga šampiona je sada miljama daleko od Frankfurta, pošto je Ajntraht na domaćem terenu poražen od Majnca u 37. kolu Bundes lige rezultatom 2:0 i sada se nalazi i teškoj situaciji!

Situaciji u kojoj mora da pobedi Bajern na Alijanc Areni i da se nada da Leverkuzen i Menhengladbah neće slaviti u poslednjem kolu. Pobeda protiv Bajerna i ne bi bila neko čudo, da se Bavarci ne bore za titulu.

Ovako, bod im je preko potreban u trci sa Dortmundom od kog imaju dva boda više.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Ajntraht je imao sve u svojim rukama. Pobeda protiv Majnca bi ga ''odvela'' na +2 u odnosu na rivale, a uz bolju gol-razliku od njih i bod bi im bio dovoljan u poslednjem kolu.

Kao i Bajernu, tako da bi im u međusobnom susretu nerešen rezultat igrao sve.

FK Ajntraht Frankfurt, FK Majnc Fudbaleri Majnca slave gol ispred navijača Ajntrahta Foto: Guliver/ Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Međutim, Antoni Ujah nije tako mislio i u 53. i 57. minutu je dao dva gola u trijumfu Majnca. Zanimljivo, to su mu jedina dva gola u sezoni.

Kostić i Gaćinović su igrali svih 90 minuta za Frankfurt, dok je Jovića u 77. minutu zamenio Pacijencia.

Podsetimo, Frankfurt je u četvrtak veče na penale poražen od Čelsija u polufinalu Lige Evrope.