Kraj jedne generacije na crveno-beloj strani Madrida: Remi Atletika na oproštaju kvarteta Jorgandžija

Nerešen rezultat ostao u senci odlaska nekoliko bitnih igrača

• 0

Poslednjom utakmicom protiv Levantea u Primeri, završen je možda i jedan trofejni period Atletiko Madrida.

Levante je na svom terenu remizirao sa Jorgandžijama 2:2 u 38. kolu nacionalnog prvenstva Španije i madridski tim crveno-belih je svejedno ostao na drugom mestu lige (76 bodova) sa deset bodova manje od Barselone.

Kabako je petom u šestom minutu doneo prednost Levanteu, domaćin ju je duplirao u 36. golom Marija Rožera, da bi Rodrigo i Kameljo u drugom poluvremenu u 68, odnosno 79. minutu izjednačili na 2:2.

Međutim, u drugom planu tog rezultata je odlazak četvorice igrača koji su godinama gradili ovaj Atletiko koji gledamo danas. Dijego Godin, Antoan Grizman, Huanfran i Filipe Luis odlaze svako na svoju stranu.

Verovatno će jedino Grizman biti ispraćen zvižducima, pošto gotovo izvesno odlazi u Barselonu, ostale će navijači drugačije ispratiti. Počev od 2011. godine Atletiko Madrid je postao relevantan faktor u fudbalskoj Evropi i ta njegova era trajala je osam godina.

Tada je na Visente Kalderon stigao Dijego Simeone koji je klub dvaput vodio do finala Lige šampiona, sa njim je osvojio titulu u Španiji i pokazao da Real i Barselona nisu baš neprikosnoveni.

Iza sebe ima i Kup kralja, Superkup Španije i Evrope, Ligu Evrope, sve osim Lige šampiona. Atletiko je ove sezone poražen od Juventusa u osmini finala velikim preokretom i het-trikom Kristijana Ronalda posle 2:0 iz prve utakmice.