≫

Mesi ubacio dva gola Dmitroviću i ušao u istoriju Barselone! (VIDEO)

Argentinac je upisao 50. pogodak za svoj tim ove szeone

• 0

Fudbaleri Barselone odigrali su nerešeno 2:2 u poslednjem meču 38. kola La Lige u kojoj je Leo Mesi  postigao oba gola za svoj tim i upisao se u istoriji kao jedini koji je u 6 sezona postigao preko 50 golova za klub.

Domaćin je poveo u 20. minutu golom Kukurele, koji je iskoristio lošu reakciju Barseloninog rezervnog golmana Selesena. Ipak, u 31. Vidal odlično šalje loptu u prostor iza leđa obrane Eibara, ona dolazi do Mesija koji postiže gol za izjednačenje.

Samo minut kasnije Mesi je preokrenuo na 2:1, i to, posle odlične asistencije Rakitića. Novim pogotkom Argentinac je uspeo da upiše 50. gol u sezoni. Zanimljivo jedan od najboljih fudbalera sveta ovo je uspeo da izvede u čak 6 sezona.

Da podsetimo, Barselona je šampion Španije dok je Eibar sezonu završio kao 12. tim sa 47 bodova.