Amerikanke za 8 minuta osvojile titulu prvaka sveta (VIDEO)

U finalu je pala Holandija...

• 0
Ženska fudbalska reprezentacija SAD Foto: AP/Tanjug

Ženska fudbalska reprezentacija SAD osvojila je četvrtu titulu prvaka sveta, pošto su u finalu u Lionu bile bolje od Holandije rezultatom 2:0 (0:0)!

Sve je rešeno u periodu između 61. i 69. minuta, kada su viđena oba gola Amerikanki. Megan Rapino je dala prvi iz penala, dok je Rouz Lavel postavila konačan rezultat.

Amerikanke su penal na isteku sata igre dobile tek posle konsultacija sudije sa VAR tehnologijom.

Van der Gragt je oborila Morganovu, sudija je prvo dosudio korner, ali je usledila ispravka.

Rapino je namestila loptu na belu tačku i tako dala svoj šesti gol na turniru.

Lavel je nekoliko minuta kasnije krunisala bolju igru Amerikanki udarcem sa ivice kaznenog prostora, a do kraja SAD je mogla i ubedljivije da slavi.