≫

Bivše golgeterske želje Zvezde i Partizana tresle mreže u kvalifikacijama za LŠ! (VIDEO)

Nije bilo golova u prvom meču, onda je srpski kvartet iz BATE-a remizirao sa Pjastom

• 3
FK Partizani Foto: youtube.com

Fudbaleri Partizanija i Karabaga remizirali su bez golova na prvom meču programa za sredu u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Albanski tim je odoleo protiv Azerbejdžanaca, koji će ipak na svom terenu tražiti put do druge runde, a inače ih vodi Gurban Gurbanov, nekadašnji golgeter koji je svojevremeno 2003. doneo bod Azerima protiv Srbije i Crne Gore u Podgorici pogocima za 2:2.

U narednom meču, šampion Poljske Pjast je poveo protiv BATE Borisova golom Paržičeka, da bi Dragun izjednačio u 66. Malo kasnije je i Nemanja Milić dobio šansu, ali nije bio prevaga za preokret.

Pored njega, kao džoker je ušao Simović u igru, celu utakmicu odigrali su Aleksandar Filipović i Bojan Dubajić.

Moldavski Šerif je praktično eliminisan, 3:0 je Saburtalo iz Tbilisija bio bolji kao gost, a potom je Ferencvaroš u Mađarskoj nadigrao Ludogorec.

Strelac prvog gola bio je Nguen, nekadašnja velika želja Partizana, pošto je sjajno skočio u srcu šesnaesterca na dubinsku loptu. Iako je Svjerčok brzo izjednačio, Zubkov je postavio u 2. poluvremenu konačni rezultat od 2:1.

Bilo je zanimljivo i u Slovačkoj, gde je Andraž Šporar, bivši pik Zvezde, doneo vođstvo Slovanu protiv Sutjeske. U 82. minutu je najavio pobedu, ali ga je razočarao Kojašević u nadoknadi.

Sutjeska je važan gol postigla pravom bombom, jer je Kojašević mrežu pocepao sa velike udaljenosti.