≫

Barsa deluje prejako pred start sezone, Napoliju dala četiri gola za 16 minuta! (VIDEO)

Španski šampion nadigrao viceprvaka Serije A, Napolitanci tvrde da su dva gola primili posle ofsajd pozicija

• 2
Barcelona Napoli Soccer Foto: Tanjug/Ap

Barselona i Napoli dvomečom su zatvorili turneju po Sjedinjenim Američkim Državama, u dve utakmice Katalonci su preslišali viceprvaka Serije A ukupnim rezultatom 6:1, za trofej "La Liga - Serie A Kup", a nakon 2:1 u Majamiju, u Mičigenu je bilo još ubedljivijih 4:0 (0:0).

Meč je odigran na stadionu "The Big House" koji sasvim pristaje objektu koji može da primi čak 115.000 ljudi, mada je zvaničan kapacitet 107.000, i u pitanju je najveći stadion u SAD - drugi najveći u svetu.

Ipak, za meč dva evropska velikana bio je takoreći poluprazan mada je utakmicu pratilo 60.000 navijača, a sve vredno pomena desilo se u rasponu od 16 minuta - svi golovi viđeni su u tom intervalu!

U 48. minutu Suarez je postigao gol za vođstvo, u 56. Grizman je duplirao prednost, dva minuta kasnije ponovo je Suarez bio precizan, da bi tačku na brzinsku goleadu Barse stavio Dembele u 64. minutu.

Vredi reći i da je Barsa prva dva gola postigla nakon nedozvoljenih pozicija u kojima su se našli prvo Grizman, pa Alba, a nakon dodavanja Luisa Suareza. Reklamirali su igrači Napolija ofsajd u oba slučaja, ali uzalud su bili njihovi protesti.

Situacija koja je prethodila prvom golu - pas Suareza za Grizmana koji se nalazio u očiglednom ofsajdu.

Situacija koja je prethodila drugom golu - sporna pozicija Đordija Albe pre dodavanja Suareza.

Barsa je i ovaj meč, kao i sve pripremne, oigrala bez prve zvezde Lionela Mesa koji je dobio produženi odmor nakon Kopa Amerika.

Pogledajte najzanimljvije detalje sa utakmice.

Prvenstvo Španije počinje narednog vikenda, a Katalonci u prvom meču gostuju u Baskiji Atletik Bilbaou.