≫

Borusija primila gol u 29. sekundi, pa moćno razmontirala Augzburg pred 82.000 gledalaca (FOTO)

U Dortmundu je uvek spektakl, tako je bilo i u prvoj utakmici nove sezone

• 0
FK Borusia, Augsburg Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Borusije autoritativno su zagazili u novu bundesligašku sezonu rešeni da konačno preotmu primat Bajernu u domaćem šampionatu, a definitivno Favrov tim ima potencijal za velike stvari.

Pred krcatim tribinama "Signal Iduna Parka" Augzburg nije imao šanse, potučeni su Bavarci do nogu iako su postigli gol u 29. sekundi utakmice, no u nastavku su pretrpeli debakl - 5:1!

Bila je ovo sjajna predstava Dortmunda, demontsracija napadačke sile koja će biti bauk i za daleko jače timove ove sezone, posebno u na svom "bunjištu" gde je pakleno teško doći do bodova.

Osetili su to na svojoj koži igrači Augzburga, mada su preko Niderlehnera došli do vođstva u prvoj akciji na utakmici što se je samo bio motiv više za domaći sastav da se razgoropadi u nastavku.

Alkaser je uzvratio već u 3. minutu, nije mu bilo teško da "poentira" sa par metara, a pravi "žuti" uragan usledio je u periodu od 51. do 59. minuta - redom su pogađali Sančo, Rojs i Alkaser! Navijači su u tim trenucima svedočili pravoj napadačkoj raspodiji svog tima, akcije su se ređale kao na traci, a ofanzivci Borusije neumoljivo pogađali i "ubili" utakmicu.

Do kraja, u nešto laganijem ritmu, u strelce se upisao i Brant, letošnje pojačanje iz Leverkuzena, i stavio tačku na fenomenalnu predstavu vicešampiona Nemačke.