Milenković nadskočio brutalnog štopera i zabio gol za izjednačenje u goleadi sa Napolijem! (VIDEO)

Zapalio je navijače Fiorentine od prvog kola, ali su ljubičasti poraženi

• 7

Srpski štoper Nikola Milenković upisao se u strelce na meču sa Napolijem i to pored jednog od najsnažnijih i najtraženijih štopera današnjice.

Fiornetina i Napoli igrali su u prvom kolu Serije A i Milenković je jednu slabiju reakciju odbrane Napolija i kašnjenje iskoristio da pretvori u pogodak u 52. minutu, ali time nije sprečio Napoli da trijumfuje 4:3.

Erik Pulgar ga je idealno pronašao iz kornera na oko sedam metara gde je ovaj nadskočio Kalidu Kulibalija i glavom savladao Aleksa Mereta.

Blekijev pogodak je bio izjednačujući za 2:2. Fiorentina je pre toga povela u devetom minutu pogotkom Pulgara iz penala.

Napoli je do poluvremena preokrenuo golčinom Drisa Mertensa i penalom Lorenca Insinjea iz 38. odnosno 43. minuta.

Nedugo nakon Milenkovićevog gola Napolitanci daju još jedan u 56. minutu kada je precizan bio Hoze Kaljehon za 3:2.

On je šutirao iz prve po zemlji u dalji ugao gola Viole, a drugu asistenciju je u tom trenutku upisao Insinje.

Fiorentina se ni tada nije predala pa je pojačanje iz Barselone Kevin Prins Boateng precizno sa 16 metara gađao od stative za 3:3 u 65. minutu, da bi samo tri minuta kasnije sevnula kontra u kojoj je Insinje još jednom bio egzekutor za 4:3.

Time je postavio i konačan rezultat pa odveo Napoli do čela Serije A, ispred Juventusa, s tim što treba napomenuti da se veći deo mečeva igra tradicionalno nedeljom.