≫

Novi "šou" Zlatana i Vele u ludom El Trafiku: Magični Ibrakadabra sa 2 gola pokazao "ko je glavni"

Šveđanin je driblao golmana i terorisao odbranu protivnika, ali nije bilo dovoljno za pobedu u derbiju

• 2
FK Los Anđeles Galaksi Zlatan Ibrahimović Foto: Tanjug/AP

Jedan od najvećih derbija MLS lige između FC Los Anđelesa i Los Anđeles Galaksija završen je bez pobednika, 3:3, a novi šou priredili su najbolji fudbaleri lige Karlos Vela i Zlatan Ibrahimović.

Sam susret otvorio je Šveđanin novim pogotkom za svoj tim, a prvim na meču. Već u 2. minutu odlično je prošao iza leđa odbrane i iskoristio odličnu loptu "u prostor"  i doveo svoj tim u vođstvo.

Samo 10. minuta kasnije Latif Blesing je uzvratio izjednačujućim golom, da bi Zlatan slično prvom golu, izbegao ofsajd zamku, potom predriblao golmana i došao do drugog gola na susretu već u 15. minutu. Posle njega, 60 sekundi kasnije i Pavon se upisao u strelce za 3:1.

Do kraja poluvremena, Blesing smanjuje na 3:2 i zatvara goleadu prvog dela igrae.

U nastavku viđena je manje efikasna igra na obe strane, a konačan rezultat postiže Vela u 53. minutu.