≫

Barsa opet kiksnula, ali je dobila najmlađeg strelca u istoriji kluba: Fati je senzacija! (VIDEO)

Za samo šest minuta u igri Gvinejac pogodio i najavio preokret, ipak Tores je sa dva gola odbranio "El Sadar"

• 0
Spain Soccer La Liga Foto: Tanjug/Ap

Veliki bod osvojila je Osasuna pred svojim navijačima u Pamploni, Barselona je naišla na "tvrdo" pred krcatim tribinama "El Sadara" i preko Toresa uspela da ukoči šampiona - 2:2!

Roberto Tores je pokupio svu slavu, postigao je dva gola od kojih je onaj iz penala stigao u završnici utakmice, za novi egal i konačan rezultat, a meč će ostati upamćen i po istorijskom trenutku po goste i njihovog "vunderkinda" Ansumanea Fatija (16).

Momak iz Gvineje Bisao u prethodnom kolu proslavio se kao drugi najmlađi debitant u istoriji kluba, a već u Pamploni je otipao korka dalje - postao je najmlađi strelac u istroiji Barselone!

Fati je ušao sa klupe na poluvremenu, i samo mu je šest minuta bilo potrebno da postigne gol, tada za 1:1 i najavu preokreta. Pamtiće Fati doveka taj trenutak, a pošto je Artur pogodio za 2:1, delovalo je da gosti, ipak, mogu do trijumfa.

U oba slučaja asistent je bio Karles Perez.

Valja napomenuti da su Katalonci igrali bez udarnih pesnica Lionela Mesija i Luisa Suareza, pa je u njihovom odsustvu navalu predvodio Antoan Grizman.

Ipak, Osasuna je potvrdila reputaciju izuzetno neugodnog domaćina, o tome svedoči i niz nepobedivsti tima iz Pamplone pred svoijim navijačima na čak 20 vezanih mečeva, zaključno sa duelom protiv Barselone.

Posle tri kola Osasuna ima pet bodova, bez poraza je uz učinak od dva remija i pobedom, a Barsa je mestio ispod sa skorom 1-1-1.

Napomenimo i to da je utakmica na "El Sadaru" počela miutnom ćutanja u čast preminule ćerke bivšeg trenera Barselone Luisa Enrikea.