Subotić bolji od Milionera: Podvig i istorijska pobeda Union Berlina protiv Dortmunda!

Domaći tim upisao je prvu pobedu u Bundesligi

• 1
Union Berlin Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Borusije Dortmund ubedljivo su, sa 3:1, izgubili na gostovanju Union Berlinu u okviru 3. kola Bundeslige i tako upisali istorijsku prvu pobedu u ovom takmičenju.

Novajlije u najelitnijem fudbalskom takmičenju Nemačke od samog starta meča pokazale su da se neće braniti protiv jednog od glavnih konkurenata za titulu. Tako su, posle početne inicijative, zatresli mrežu Dortmunda u 22. minutu , kada je Bulter bio strelac.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo, jer je samo tri minuta kasnije istom merom odgovorio Alkaser za 1:1.

U nastavku, popularni Milioneri nisu uspeli da dođu do gola. Umesto toga, domaći fudbaleri su poveli u 50. minutu posle drugog gola Bultera, da bi tačku na ovaj susret stavio Anderson u 75. minutu za konačnih 3:1.

Ceo meč za domaći tim odigrao je Neven Subotić koji je prešao među Berlince iz Sent Etjena.