≫

Srbija i Portugalija imaju motiv više za pobedu: Ukrajina sa tri gola preslišala Litvance za 1.mesto

Ukrajina je lider Grupe B i ima odličnu priliku da se plasira na Evropsko prvenstvo

• 2
Fudbalska reprezentacija Ukrajine Foto: Tanjug/AP

Jedan od favorit za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine iz Grupe B u kojoj je Srbija , reprezentacija Ukrajine upisala je novu pobedu i nova tri boda u kvalifikacijama, a ovoga puta poražena je selekcija Litvanije sa 3:0.

Gostujući teren nije ni malo poremetio izabranike Andreja Ševčenka, pa su tako preko Zinčenka poveli već u 7. minutu. U nastavku, Ukrajina je nastavila da "melje" rivala u istom ritmu, pa je tako u 28. minutu, kada je Marlos, inače asistent kod prvog gola, udvostručio predonost, meč praktično bio rešen.

Do kraja susreta Litvanci nisu uspevali da ozbiljnije ugroze gol lidera Grupe, dok je sa druge strane Malinovski u 62. minutu postavio konačnih 3:0.

Posle 5 odigranih utakmca Urajina je sa 4 pobede i jednim remijem, prva na tabeli sa 13 bodova, prati je Luksemburg sa utakmicom manje i 4 boda, kao i Srbija koja ima dve utakmice manje, dok su na začelju Portugalija, koja ima dva remija iz dva meča, kao i Litvanija sa samo jednim bodom iz 4 meča.

U ostalim utakmicama, Englezi su savladali Bugarsku sa 4:0, uz het-trik Harija koji je pogađao u 24. minutu, i potom u pedesetom i 73. iz penala, a njemu se na listi strelaca pridružio i Sterling golom u 55. minutu. Takođe, Island je bio uspešan i efikasan, a savladao je Moldaviju sa 3:0.