Tvrdi Norvežani neće biti lak rival Srbiji u Ligi nacija, "sevali" penali na meču Italijana (FOTO)

Komšijski remi Norvežana i Šveđana, Furija rutinski sa Faranima, Azuri praktično na Evropskom prvenstvu

• 6
Sweden Norway Euro 2020 Soccer

Fudbaleri Španije pobedili su Farska Ostrva sa 4:0 u meču šestog kola grupe F, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Španci su, možda neočekivano, do kraja prvog poluvremena imali tek gol prednosti u odnosu na ekipu koja je nekada služila za popravljanje statistike.

Istini za volju, nisu ni igrali u najjačem sastavu ali su poveli već u 13. minutu golom Rodriga. Lopta se pred kaznenim prostorom Farana odbijala kao u fliperima i došla do Ojarsabala koji je izašao sam pred golmana gostiju i onda nesebično spustio loptu Rodrigu za 1:0.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Isti igrač lepim driblingom i šutem pod prečku duplira prednost Španije u 50. minutu da bi do 90. mreža Farskih Ostrva mirovala.

Tada je Pako Alkaser samo postavio stopalo i skrenuo loptu, koju mu je posle prodora poslao Alkantara sa desne strane.

Alkaser je postavio i konačan rezultat utakmice u trećem minutu nadoknade kada je glavom do mreže sproveo loptu posle centaršuta Gaje. Španija sada ima šest pobeda i 18 bodova i drži čelo grupe.

Spain Faroe Islands Euro 2020 Soccer

Druga je Švedska koja je remizirala sa Norveškom 1:1 u Stokholmu. Norvežani su poveli u 45. minutu golom Stefana Johansena posle akcije tri igrača u crveno-teget dresovima.

Domaćini su poravnali u 60. minutu golom Emila Forsberga koji je na ivici šesnaesterca ostavljen sam, pa je neometano pucao u donji desni ugao gola Rune Jarstajna.

Uprkos tome, Norvežani su imali devet udaraca ka golu Švedske i više puta su ciljali u okvir, pa svakako neće biti lak protivnik Srbiji u baražu za Evropsko prvenstvo naredne godine.

Švedska u grupi F ima 11 bodova, a Norveška devet. Između njih je Rumunija sa deset jer je pobedila Maltu sa 1:0 pogotkom George Puškaša u 47. minutu.

Da podsetimo, Srbija je u subotu poražena od Portugala u meču grupe B sa 4:2 i gotovo da je izgubila šanse da se kroz kvalifikacije plasira na prvenstvo naredne godine.

Italijani su savladali Finsku 2:1 na meču na kom su dva penala odredila pobednika i krajnji rezultat. Poveli su Azuri u 59. minutu kada je strelac bio Ćiro Imobile.

Federiko Kijeza mu je asistirao sa desnog krila, a Imobile je glavom gađao u rašlje za 1:0. "Desetka" Finske Temu Puki je u 72. minutu solo prodorom ušao u šesnaesterac Italije, oboren je i iznduio je penal.

Preuzeo je odgovornost i prevario Donarumu za 1:1. Samo sedam minuta kasnije Italijani dobijaju penal. Nikolo Barela je šutirao, Sauli Vaisonen je igrao rukom i Žoržinjo je pogodio sa bele tačke za 2:1.

Italijani posle šest kola imaju šest pobeda i 18 bodova, a Finci su drugi sa 12. Jermeni, koji su pobedili Bosnu i Hercegovinu 4:2 su treći sa devet, dok Bosanci imaju sedam.

U ostalim mečevima, Gruzija i Danska su odigrale bez golova, Švajcarska je lagano izašla na kraj sa Gibraltarom 4:0, a Grčka i Lihtenštajn su remizirali 1:1.

U nastavku teksta možete pogledati i tabele ostalih grupa kvalifikacija za EP.