Mane je nezaustavljiv! Liverpul preokretom protiv Njukasla ostao dominantan u Premijer ligi (VIDEO)

Redsi nastavili gde su stali prošle sezone

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Liverpula pobedili su Njukasl u meču petog kola Premijer lige sa 3:1 i ostali bez premca u Engleskoj.

Redsi na svom Enfildu nisu dozvolili iznenađenje, mada su Svrake odlično ušle u meč ranim golom.

Nekada veliki holandski talenat Džetro Viljems je prebacio loptu sa leve na desnu nogu i onda raspalio u malu mrežu za 1:0 u sedmom minutu.

Robertson je u 28. minutu odlično prošao na levom krilu, doturio loptu do Sadija Manea, a ovaj je ciljao rašlje za 1:1.

Redsi do poluvremena uspevaju da preokrenu visokim presingom. Kristijan Atsu je izgubio loptu na sredini terena, Roberto Firmino je povukao brzu kontru i bez mnogo oklevanja poslao pas kroz odbranu za spremnog Manea.

Ovaj je istrčao ispred Martina Dubravke, golman crno-belih nije dobro reagovao i preskočila ga je lopta, te je Mane ostao sam pred praznom mrežom - Liverpul je od 40. minuta vodio 2:1.

Domaći pobedu potvrđuju u 72. minutu kada je odigrao sjajan dupli pas sa Firminom koji se još jednom upisao u asistente.

Salah je posle povratnog dodavanja utrčao u šesnaesterac kroz prazan prostor i lako poslao loptu pored Dubravke čime je postavio konačan rezultat.

Liverpul posle pet kola ima 15 bodova i prvi je na tabeli Premijer lige, dok je Njukasl na 16. mestu sa četiri boda.