≫

Marin promašio izjednačenje u Minhenu, Bajern rutinski kaznio Zvezdu za 3:0! (VIDEO)

Adrenalinski meč odigrala je Zvezda u Minhenu, i može se reći da je dobro prošla protiv bavarske mašinerije!

Fudbaleri Bajerna pobedili su Crvenu zvezdu u meču 1. kola Lige šampiona, u okviru grupe B, rezultatom 3:0!

Bajern je dominirao u većem delu meča, Zvezda je igrala potpuni bunker u prvom poluvremenu, kada je samo Žander zakasnio za Komanom, koji je na petercu lagano smestio loptu u mrežu.

Kutinjo je uglavnom pretio, pokazao je da je željan igre posle peha u Barseloni, ali je i Zvezda disciplinovanom igrom uglavnom sve akcije uspevala na vreme da prekine. Ipak, nije se pokazala i kao takmac, trebalo je crveno-belima čak sat vremena da odgovore i povežu nekoliko dodavanja.

FK Bajern Minhen - FK Crvena zvezda Foto: Marko Jovanović

Često se previše očekivalo od Marina, da sam iznosi loptu i pokreće akcije, a upravo je Marin posle serije šansi Bavaraca imao lepu priliku da izjednači, u 79. minutu.

Tada je sa 15 metara poslao loptu uz stativu, iskosa sa leve strane, a već u narednoj akciji Bajerna je Gobeljić kiksom častio Levandovskog, pa je Bajern osigurao pobedu.

Takođe, Marinovoj šansi za izjednačenje prethodio je i lob Perišića, koji je ostao na prečki, pa je Zvezda i u tom momentu imala dosta sreće, a sada mora da "pokaže zube" Olimpijakosu u narednom kolu 1. oktobra na svom stadionu.

TOK MEČA, Bajern - Crvena zvezda 3:0

92. minut - Lagana akcija iz slobodnjaka Alkantare, samo je bocnuo loptu preko živog zida i servirao zicer džokeru Mileru!

82. minut - Kiks Gobeljića, Levandovski uleće i daje gol za 2:0! Prethodno je Žander intervenisao.

79. minut - Kakva akcija Zvezde! Marin sa 15 metara šutira, lopta ide tik uz stativu.

70. minut - Dvostruka izmena Kovača, pa ulazak Boaćija umesto Pavkova! Nije mnogo pokazao Pavkov, nije baš ni mogao, veći deo meča Zvezda je igrala bunker, a napadač iz Begeča bio je dobro čuvan svaki put.

69. minut - Nova polukontra Bajerna, Levandovski šutira, Milunović šalje u korner.

64. minut - Kakva šansa za Bajern, Perišić lobuje i pogađa prečku, a iz odbitka je Levandovski uhvatio makazice i promašio.

60. minut - Žander je imao šansu po levoj strani, sve je uprskao poslavši loptu nebu pod oblake. Milojević potom uvodi Vulića umesto Jovančića.

59. minut - Deluje kao da više od pola igrača Zvezde čeka da Marin dođe po loptu i preuzme odgovornost, u nekoliko momenata je Zvezda pokazala da može u pasu da parira, ali nedostaje konkretnija akcija. Sa druge strane Borjan vrhunski skida još jedan šut.

55. minut - Na kratko je Zvezda pokazala zube, Marin je čak poslao jedan pas bez gledanja, ali iz kornera koji je usledio nije ništa izboreno.

53. minut - Probala je Zvezda da iznese loptu od zadnje linije i nije to prošlo slavno, Bajern je oduzeo i Toliso je šutirao, ali u stativu.

50. minut - Žuti za Degeneka, oborio je Levandovskog, a onda se nepotrebno upustio u raspravu sa sudijom. Poljak je potom iz slobodnjaka prebacio preko prečke.

47. minut - Drugo poluvreme počelo je bez promena u sastavima, a lopta se munjevito našla u nogama Nemaca, koji pletu novu mrežu oko gola. Ponovo je Kutinjo šutirao, ponovo je bio neprecizan.

46. minut - Levandovski je zagrejao rukavice Borjanu, šutirao je pravo u njega sa 10-ak metara! Potom je parada Borjana sprečila Tolisa da postigne pogodak.

43. minut - Projektil Kutinja sa 20 metara, vidi se da je prilično željan igre posle fijaska u Barseloni, ali je ponovo bio neprecizan.

40. minut - Gol petom, Kutinjo je strelac, ali iz ofsajda koji je odmah primećen.

33. minut - GOL, Bajern je poveo udarcem glavom, Koman je strelac! Akcija je išla sa leve strane, a Perišić je uposlio saigrača, koji se čak nije ni radovao golu, samo se mirno povukao na svoju polovinu.

33. minut - Jednom je Zvezda napravila veliki kiks u iznošenju lopte i poklonila je prekid Bavarcima. Nakon toga, Gobeljić je blokirao sjajan šut Levandovskog.

27. minut - Jovančić je dugo vodio borbu za loptu, potom je preusmerio Žanderu na levom krilu, Brazilac nije mnogo oklevao, šutirao je i poslao loptu uz stativu. Potom je Marin imao lepu šansu da napravi akciju na istoj strani, prejako je dodao u srce šesnaesterca, u noge Bavaraca.

22. minut - Sevnula je lopta tik iznad prečke, Kutinjo je mogao da donese vođstvo Bajernu, imao je Borjan sreće - loptu je pratio samo pogledom.

20. minut - Bajern je sabio bunker Zvezde, crveno-beli se drže, Koman je još jednom promašio! Nema mnogo prostora za šut, disciplinovano se drže igrači srpskog šampiona.

16. minut - Kontra Zvezde, posle šuta Marina je malo nedostajalo Pavkovu da prvi dođe do lopte na petercu!

FK Crvena zvezda, FK Bajern Minhen Foto: Tanjug/AP

14. minut - Bilo je nesporazuma u odbrani Bajerna, Zvezda je dobila korner, ali je Bajern to očistio lako.

10. minut - Žander je preterao u iznošenju loptu kroz driblinge, ali je osujećena akcija Bajerna na 30 metara od gola. Lopta je skoro sve vreme u nogama nemačke ekipe, s tim da nema ozbiljnije pretnje za Borjana.

7. minut - Probala je Zvezda da pokrene kontru, ali je pas Van la Pare bio prejak za Marina, koji je jurio ka šesnaestercu Bavaraca.

FK Crvena zvezda Foto: Tanjug/Ap

4. minut - Počeo je meč! Jednom je Žander pokazao brazilski šmek po oduzimanju lopte, a potom je Milunović glavom odbio šut Tolisa sa 20-ak metara. Prethodno, Kutinjov udarac ukrotio je Borjan.

BAJERN - CRVENA ZVEZDA 3:0

(Koman 33, Levandovski 80, Miler 92)

Stadion: Alijanc Arena Sudija: B. Meden (Škotska) Gledalaca: 70.000

BAJERN: Nojer, Šile, Pavar, Ernandez, Kimih, Toliso (od 65. Martinez), Alkantara, Perišić (od 66. Gnabri), Koman, Kutinjo (od 83. Miler), Levandovski

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Žander, Degenek, Milunović, Gobeljić, Jovančić (od 62. Vulić), Kanjas, Marin, Van la Para, Garsija (od 83. Vukanović), Pavkov (od 70. Boaći)

UOČI MEČA:

20.47 - Remi Olimpijakosa i Totenhema, i mora se priznati da je daleko bolji bio grčki tim! Sve to govori da će grupa biti izuzetno zanimljiva.

20.35 - Poruke za Marina i Žandera na portugalskom i nemačkom - traže se dresovi...

20.25 - Na zanimljiv način je Bajern prikazao dolazak navijača:

20.20 - Pogledajte deo ambijenta pred meč - jasno je da će zvezdaša biti daleko više od broja karata predviđenog po pravilniku UEFA.

20.04 - Ludnica u Pireju, 2:2! Totenhem je ispustio dva gola prednosti, iz penala izjednačio je Valbuena.

19.58 - Bastijan Švajnštajger poželeo je sreću Bajernu! Srpski zet vezan je za klub, a zanimljivo je i da je supruga Ana Ivanović privržena Partizanu.

Prethodno, u 18.55 se u grupi sastaju Olimpijakos i Totenhem (trenutno 1:2), a ovaj duel u Minhenu od posebnog je emotivnog značaja za crveno-bele. U ovom gradu je Zvezda 1991. napravila najveći korak ka osvajanju Lige šampiona, a reportažu sa "svetilišta" Delija možete pogledati ovde.

Delije su pre meča u gradu čak imale okršaj sa navijačem Galatasaraja, a omladinci su remizirali bez golova protiv talenata iz Bajerna.