≫

Siti slavio sa 8:0 i oborio nekoliko rekorda: Istorijsko poniženje u Premijer ligi! (VIDEO)

Surova utakmica Pepove ekipe

• 6
Mančester siti Foto: Tanjug/AP

Neverovatan početak meča Mančester siti - Votford, bilo je 5:0 posle 18 minuta, na kraju se Siti zadovoljio sa "skromnih" 8:0!

Nerealan je bio početak utakmice engleskih šampiona, koji su pomalo usporeno počeli trku za odbranu trona!

Posle remija i poraza u prvih pet kola, Siti je počeo nestvarno da ponižava Votford, i to tako što je spakovao pet golova za 18 minuta.

Već u prvom je David Silva dao gol, potom je Aguero u 5, Marez u 12, Bernardo Silva u 15, pa još jednom Aguero!

Čak ni Pep Gvardiola nije mogao da veruje šta se dešava, iako se mora priznati i da je Votford tim u potpunoj depresiji, sa tri poraza i dva remija na startu sezone.

Ne morate ni da pogađate, niko do sada nije došao do 5:0 za samo 18 minuta u istoriji Premijer lige. Da sve dobije dodatno ponižavajuću crtu, Votford je u celoj sezoni do sada dao 4 gola u Premijer ligi...

A onda, u drugom poluvremenu se tek nastavila kanonada, jer je Bernardo Silva već u 49. minutu najavio het trik, koji je overio u 60.

Za kraj, De Brujne se "upisao" na asistenciju Mareza, a zabeleženo je nekoliko zanimljivih rekorda, uz prvi o najbržoj petardi.

Bernardo Silva je došao do prvog het trika u Premijer ligi, Siti je postigao drugi put uzastopno bar šest golova protiv Votforda, što se nije desilo u Engleskoj od susreta Čelsi - Vigan, kada su Plavci ponižavali rivale.

Takođe, Siti je imao šest različitih strelaca u meču Premijer lige treći put. Prvi put je tako bilo protiv Portsmuta 2008, pa protiv Stouka 2017!