Liverpul projektilom Aleksander-Arnolda rešio derbi: Čelsiju za bod nedovoljna i majstorija Kantea

Redsi izvukli bodove na Stamford Bridžu i ostali prvi na tabeli

• 0
Britain Soccer Premier League

Fudbaleri Liverpula pobedili su Čelsi u derbiju šestog kola engleske Premijer lige sa 2:1.

Liverpul je sav posao završio u prvom poluvremenu posle pogodaka Trenta Aleksander-Arnolda i Roberta Firmina, a Čelsi je ublažio poraz u nastavku meča.

Redsi su poveli u 14. minutu kada je Mohamed Salah petom samo pomerio loptu pri izvođenju slobodnog udarca, a Arnold ju je lansirao pod prečku gola Kepe Arizabalage za 1:0.

Tami Abraham je u 24. šutirao po sredini gola, ali mu je taj udarac odbranjen, a tri minuta kasnije je gol Sezara Aspilikuete poništen posle pregledanja VAR snimka!

Ispostaviće se da je Španac bio u ofsajdu, pa su Plavci ipak ostali bez pogotka. Odmah nakon toga, usledila je kazna.

I to sličan scenario kao i kod prvog gola Liverpula. Slobodnjak bio sa levog krila, još jednom povratna lopta, ali ovog puta prvo centaršut pa onda skok Firmina i gol glavom za 2:0, koliko je ostalo do poluvremena.

Firmino je u prvim minutima nastavka pripretio i mogao da reši već tada meč u korist svog tima, ali je pribran bio Arizabalaga, dok je Ngolo Kante na isteku šezdesetog minuta svojoj ekipi umalo vratio nadu u remi.

Nije to Kante učinio u 60. ali jeste u 71. minutu, kada je pokazao deo onoga zbog čega je pre dve godine bio jedan od najcenjenijih vezista na Ostrvu.

"Prošetao" se solo prodorom kroz odbranu Liverpula i "probušio" mrežu čime je postavio konačan rezultat.

Čelsi je nakon toga imao još nekoliko prilika, bio konkretniji jer je gol Plavcima "dao krila", ali na kraju nije mogao do boda, pa Liverpul ostaje prvi u Premijer ligi sa 18 bodova.

Londonski tim je tek 11. sa osam bodova iz šest mečeva.