Rajković sačuvao gol od Nejmara i družine, senzacionalna pobeda Remsa u Parizu!

Srpski golman primio samo dva gola u sedam kola francuskog šampionata

• 7
France Soccer League One Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Remsa priredili su najveće moguće iznenađenje, pobedili su neprikosnovenog vladara francuskog fudbala Pari Sen Žermen, i to na "Parku Prinčeva" - 0:2!

Slava ide čitavom timu, strelcima Kamari i Bulaju ponajviše, pogodili su pred kraj prvog, te u finišu drugog poluvremena, ali sve pohvale idu na račun odbrane koja počinje od sjajnog Predraga Rajkovića - ako se gleda statistika, trenutno najboljeg čuvara mreže u francuskom prvenstvu.

U sedam kola Lige 1, Rajković je primio samo dva gola!

Parižanima je ovo već drugi poraz ove sezone, i ono što je zanimljivo drugi uzastopni od Remsa od kojeg su izgubili i u poslednjoj rundi prethodnog šampionata, istina u maltene revijalnoj utakmici.

APTOPIX France Soccer League One Nejmar u neverici posle poraza od Remsa Foto: Tanjug/Ap

I još malo statistike...

Rajković je prvi golman koji je sačuvao mrežu na "Parku Prinčeva" još od maja 2018. godine, računajući sva takmičenja!

Takđe, ovo je i prva pobeda Remsa u Parizu još od 1975. godine.

Istina, bio je tim Tomasa Tuhela značajno oslabljen u sredu uveče, nije bilo Ikardija, Embapea, Kavanija i Veratija u postavi, nije bilo ni Drakslera, ali bio je PSŽ za ista imena oslabljen i protiv Reala, pa su Madriđani kući "odneli" tri lopte u mreži.

Gosti su se fanatično branili, strpljivo gradili igru i čekali šansu da zadaju udarac "svecima", a šok za Parižane stigao je u 29. minutu preko Hasanea Kamare.

Gambijac se dobro odrazio nakon centaršuta, trznuo glavom, a Navas paradom samo ulepšao momenat i vođstvo gostiju.

Očekivao se tajfun Parižana, Tuhel je u nastavku uveo Di Mariju, Munijea i Markinjosa, ali su Rajković i njegovi saigrači sve nalete, istina i nije ih bilo u onoj meri u kojoj se očekivalo, uspeli da odbiju i unesu veliku bnervozu u redove rivala.

Konačno, tačku na gotovo istorijski trijumf Remsa stavio je rezervista Bulaje Dija atraktivnim "makazicama", za novi mat Navasa, koji je i u toj situaciji loptu "imao na ruci", međutim dovoljno je to bio jak udarac da lopta odsedne u mreži.